Menu Zamknij

Zainteresowania

Przede wszystkim czytamy naprawdę duuuuużo książeczek. Mam nadzieję, że pasję do czytania odziedziczy Lila po mnie :)

Czytamy na dzień dobry (ledwo otworzy oczka a już sięga po książeczkę), czytamy na dobranoc i czytamy w ciągu dnia.

Jeśli chodzi o telewizję, to oglądamy bardzo mało. Staram się nie włączać bajek na kanałach tematycznych. Lila zatem nie zna MiniMini. Mamy kilka ulubionych bajek i puszczamy sobie na DVD.

Barney i przyjaciele. Osobiście polecam sympatycznego dinozaura. Jeśli nie znacie, to koniecznie poznajcie. Barney i przyjaciele, to bajka, którą uwielbiamy. I ja i Lila. Zauroczenie fioletowym kompanem trwa już kilka miesięcy i na razie nie ustaje. W czasie tej bajki wspólnie śpiewamy, tańczymy, bawimy się z dziećmi. Jest bardzo edukacyjna. W każdym odcinku poruszane są ciekawe motywy: niepełnosprawność, porządki i bezpieczna zabawa, zdrowe odżywianie i ćwiczenia, figury geometryczne, kolory, liczenie do 10, inne kraje, dzielenie się z innymi i wiele, wiele innych. Bajka trwa 25 minut i co ważne, w większości jest śpiewana przez sympatycznego dinozaura i dzieci. Obecnie w języku polskim można znaleźć około 20 odcinków. Godna polecenia.

Tree Fu Tom to przygody Toma i jego przyjaciół z magicznej krainy.

Nina i Neuronki to kolejna edukacyjna pozycja. W laboratorium przeprowadzane są różne ciekawe eksperymenty. Nina to pani naukowiec, a pięć Neuronków to animowane postaci, które żyją w jej głowie. Dzięki Neuronkom Nina poznaje świat, który ją otacza.

Pan robótka to w dużej mierze nasza inspiracja.  Wspaniałe zabawy, bardzo ładnie wykonane, pomysłowe a co ważne łatwe. W sam raz dla maluchów.

Poza tym do naszych ulubionych należą również: Potrafię gotować, Baby Jake, Andy i zwierzęta świata, Kucharz duży i kucharz mały, Dora, Diego, Mała Tig.