Menu Zamknij

Impreza – scenariusz

Kolejny raz rozważaliśmy, czy wyprawić córce urodziny w sali zabaw, jak to jest teraz w modzie czy zaprosić straszą rodzinę, czyli babcie i ciocie, jak do tej pory czy zorganizować przyjęcie dla koleżanek i kolegów. Myśleliśmy, myśleliśmy i uznaliśmy, że skoro Lilka ma już 5 lat, to można wyprawić przyjęcie takie, jakie sobie zażyczy. Ponieważ w ramach współpracy mojej z jedną z sal zabaw w naszym mieście mamy praktycznie nieograniczony dostęp do wszystkich tam atrakcji, postanowiliśmy imprezę zrobić w domu. Liliana zaprosiła 7 dzieciaczków a ja zajęłam się planowaniem. Oczywiście była piniata, na której wykonanie instrukcje znajdziecie tu oraz cała masa fajnych zabaw. Oto kila propozycji:

  1. Taniec na gazecie w parach. Dzieci tańczą a co jakiś czas składają gazetę na pół, przez co robi się trudniej.
  2. Taniec z balonem między główkami, brzuszkami, nóżkami. Wygrywa para, która jako ostatnia upuści balon.
  3. Krzesełka. Kiedy muzyka przestaje grać, dzieci siadają. Krzeseł jest oczywiście mniej niż dzieci. Wygrywa ten, który zajmie ostatnie krzesło.
  4. Chrupki na lince. Przygotowaną wcześniej linkę z zawieszonymi długimi chrupkami zawiesiłam między krzesłami. Dzieci jedzą z rączkami z tyłu.
  5. Przerzucanie kulek papierowych. Dzielimy dzieci na dwie grupy i pozwalamy rzucać się kulkami. Na hasło stop, dzieci podnoszą ręce do góry. Wygrywa drużyna, która ma na swojej połowie mnie kulek.
  6. Przebijanie balonów. Do środka, przed nadmuchaniem włożyłam karteczki puste oraz jedną z uśmiechniętą buźką. Dzieci siadając na balony próbowały je przebić. Wygrywa ten, kto znajdzie buźkę.
  7. Hawajska lina. Taniec pod linką, którą obniżają rodzice.
  8. Piniata. W tym roku u nas Gargona z bajki Mia i Ja.

Po każdej zabawie rozdawałam dzieciom upominki.