Menu Zamknij

Cotton Balls

Również i ja dorobiłam się swoich własnych, bardzo popularnych ostatnio Cotton Ballsów. Długo obok nich się kręciłam, zbierałam chęci, trochę to trwało ale wreszcie mam. Udało się. Oczywiście pomoc Liliany, która dzielnie nawijała kordonek na balon była jak zawsze nieoceniona.

Do zrobienia Cottonków potrzeba:

  • małe baloniki,
  • kordonek (jeden, na dwa balony),
  • cukier puder,
  • białe lampki z białym sznurem, najlepiej na baterie.

Prawda, że niewiele? Wygląda banalnie ale w rzeczywistości takie nie jest. Oczywiście nie chcę nikogo zniechęcać, jednak w tym przypadku nie mogę powiedzieć, że wykonanie, to sama przyjemność. Wykonanie było nudne i żmudne ale pomyśl sobie, jak pięknie będą wyglądać już po zakończeniu pracy.

Zaczynamy od dmuchania balonów do wielkości naszych przyszłych Cottonków. Postarajmy się, aby były one jak najbardziej okrągłe. Nawijamy napinając kordonek dość mocno. Oczywiście gęstość wybieramy wg uznania.

Ostatni etap to klej. Należy zagotować mieszankę cukru i wody w proporcjach –  2 porcje cukru i 1 porcja wody, lekko przestudzić a następnie rozprowadzić równomiernie. Zbyt dużo cukru może spowodować, że na naszych Cottonkach pozostaną bryłki już po wyschnięciu.

Cottonki wieszamy na całą noc. Przebijamy balon, jeśli kule są twarde. Na konieć nawlekamy lampki i cieszymy się efektem.