Menu Zamknij

Zawody

W ostatnim czasie u Liliany włączył się duch rywalizacji, toteż bardzo często organizujemy sobie różnego typu zawody czy eliminacje do drużyny. Zabawa nie dość że fajna, to zmusza do aktywności, a co ważne potrafi zająć na długi czas.

W naszym wykonaniu wygląda to tak, że wybieramy ok 8-12 pluszaków chętnych do udziału w eliminacjach. I tak: raz kompletujemy drużynę piłkarską i wówczas zadania s typowe dla tej dyscypliny, np. slalom i kopniak do prowizorycznej bramki, bieg na czas, kopnięcie z podbiciem, kopnięcie do celu i wiele innych, co też Wam przyjdzie do głowy. Zwykle konkurencji jest 4 lub 5 a wyniki zapisuję w notesiku, osobno dla każdego zawodnika. Czasami za pluszaki trenuję ja a czasami Lilka. Zdarza się, że jeśli nie lubi jakiegoś misia, to specjalnie przewraca stojaczki 😉

Eliminacje mogą być również do drużyny gimnastycznej. Wówczas chodzimy po lince, robimy różne ćwiczenia, fikołki. Wszystko oczywiście na punkty. Wybieramy zwykle 4-5 zawodników.

Ostatnio Lila pokochała balet i ma już pierwsze doświadczenia po zajęciach, na które uczęszcza, toteż podobne robimy w domu 🙂

Kolejnym etapem eliminacji, są wspólne treningi z zawodnikami wybranymi do drużyny.

Można też urozmaicić zabawę organizując zawody dla najlepszych. Przyznam, że początkowo Lilka miała problem, kiedy przegrywała. Potrafiła się popłakać, rzucić pluszakiem. Teraz, po wielu godzinach zabawy (naprawdę się nie nudzi :)) potrafi pogratulować zwycięzcy. Dziś wygrał Angry a Lilianka zajęła 2 miejsce.

Na sam koniec wręczamy własnoręcznie wykonane medale.