Menu Zamknij

Kuchenka

Przyszedł czas na większe wyzwanie. To jak na razie najbardziej czasochłonna zabawa ze wszystkich przez nas wykonanych, ale warto było, bo efekt jest piorunujący. No i muszę dodać, że Lila bardzo dzielnie asystowała przez dobre 2 godziny. Nawet w pewnym momencie dołączył tata, ale o tym za chwilę.

Przedstawiamy kuchenkę z piekarnikiem. Aby ją wykonać potrzebujemy:

  • duży karton i jeden lub kilka mniejszych,
  • farby,
  • stare płyty CD,
  • kapselki, nakrętki lub wieczka od pudełek na pokrętła i uchwyt piekarnika.

Naszą robótkę musimy zacząć od zorganizowania kartonów, niestety. My mamy duży sklep bardzo blisko, więc nie jest to specjalnie uciążliwe.

Materiały przygotowane? Zaczynamy. Wycinamy piekarnik. Następnie robimy nożem z ostrym końcem dziurkę, aby zmieścić nasz uchwyt. I teraz dwie opcje. Możemy zostawić piekarnik tak, jak jest lub umieścić od wewnątrz półeczkę. My zdecydowałyśmy na to właśnie rozwiązanie, gdyż jeszcze niżej mamy miejsce na garnki. Półeczkę umieszczamy za pomocą taśmy klejącej (i/lub) kleju do kartonu. Celowo połowę boku mamy pustą, aby można było przytrzymać poszczególne elementy w razie potrzeby od środka. Poza tym mamy dodatkowe miejsce na garnki.

Dolna szafka na garnki, o której wspomniałam, to nic innego, jak puste pudełko po proszku do prania w kapsułkach. Fajnie się zamyka i wygląda, więc użyłyśmy.

Na górę naszego piekarnika przykleiłam część kolejnego kartonu i dwie półeczki na naczynia (posmarowałam klejem do kartonu same brzegi). Trzyma się, ponieważ ich długość jest ciut większa niż szerokość piekarnika.

Jeśli cała kuchenka jest taka, jaką byśmy chcieli, zaczynamy malować ( i tu pewnie wielka frajda dla dzieciaków).

Po wyschnięciu przyklejamy nasze płyty CD w miejsce palników. Również tata chciał mieć swój udział w tworzeniu i wykonał dla nas pokrętła. Użył pokrywek od pojemniczków na ciastolinę. Wbił śrubkę i przykręcił od środka. Fachowa robota.

Mi na koniec, jak już wszystko było pomalowane wpadł jeszcze jeden pomysł. Z kawałka kartonika w kształcie litery L postanowiłam  zrobić dodatkową półeczkę na potrawy. W tym celu zróbcie nacięcie z boku (również w kształcie litery L, odpowiadające wymiarom kartonika), a następnie wsuńcie. Dobrze jest wymierzyć tak, aby cały kartonik był na wysokości piekarnika (od wewnątrz). Kto nie zrobił wcześniej półeczki, będzie ją miał teraz.

Na koniec pozostaje zaprosić gości na obiad.