Menu Zamknij

Kaktus

Ponieważ wpadła mi w ręce koperta bombelkowa, postanowiłam ją wykorzystać w sposób kreatywny. Dzięki temu w naszym domu pojawiła się kolejna śliczna i ciekawa dekoracja. A ponieważ robiłyśmy już kwiatka w doniczce z papieru, przyszła więc pora na kaktusa z folii. Jak każda nasza praca, również i ta jest łatwa w wykonaniu. Do przygotowanie potrzeba:

  • folia bombelkowa,
  • klej,
  • farby,
  • kubełek (my miałyśmy po ciastolinie),
  • wyciorki.

Pierwsza rzecz, jaką musimy zrobić, to nasza  doniczka. Ozdobić można ją w dowolny sposób. Można wykleić papierem kolorowym lub bibułą (tak robiłyśmy poprzednim razem – patrz Kwiatek z papieru), a można kubełek pomalować. Aby farba dobrze przylegała, można ją zmieszać z klejem.

W czasie, kiedy kubełek będzie nam wysychał, można przygotować nasze kaktusy. W tym celu zawijamy wyciorek w folię bombelkami na zewnątrz. Całość sklejamy na dole taśmą klejącą.

Na dno kubeczka wyłożyłam plastelinę, aby ten nam się nie przewrócił.

Po włożeniu naszego kaktusa do kubełka, czas na „ziemię”, którą wykonamy umieszczając pozostałą folię na około naszego kwiatka.

Zanim zaczniemy malować, można uformować naszego kaktusa w sposób, jaki nam odpowiada. Na koniec zostaje nam już tylko przyjemne malowanie.