Menu Zamknij

Tor

Ufff, ależ było pracy. Tor robiłyśmy kilka dni, ale było warto. Lila jest zachwycona, nieustannie gonią się ze sobą dwa samochody.

Aby przygotować podobną trasę musimy zorganizować:

  • duży karton lub kilka mniejszych,
  • taśmę klejącą,
  • klej do kartonu (opcjonalnie),
  • papier kolorowy, bibuła, pisaki, farby (opcjonalnie)

Na początek radzę sobie narysować, jak całość miałaby wyglądać. My chciałyśmy zrobić coś na wzór popularnego toru dla kolejek pewnej firmy. Zaczęłam od wycięcia poszczególnych elementów (odcinków prostych, łuków). Wszystko natychmiast łączyłam taśmą klejącą. Kiedy doszłam do mostku musiałam podeprzeć jakoś całość. Użyłam rolek po papierze toaletowym, które nacięłam aby przykleić na taśmę klejącą.

Czas na boki. Początkowo wycinałam mniejsze mniejsze kawałki kartonu, które przyklejałam od spodu. Okazało się to zbyt absorbujące, dlatego później wystarczyło nakleić mały kawałek co jakiś czas i owijać taśmą klejącą.

Z początku założyłam sobie, że nasz tor będzie kolorowy i ładnie pomalowany. Niestety tyle czasu nam zajęło zrobienie całości, że odpuściłam malowanie. Zresztą Lila nie mogła się doczekać, kiedy w końcu zaczniemy jeździć.

Gdybym miała robić tor ponownie, na pewno byłby mniejszy (a może miałby więcej poziomów). Niestety nasz wyszedł długi i Lilka żeby przejechać cały musi się przemieszczać.