Menu Zamknij

Rakieta

Wszystkie zabawy dla dzieci w których można coś powycinać, powydzierać lub pokleić są nad wyraz pożądane przez moją córeczkę. Dlatego często wykonujemy różnego rodzaju obrazy.

Dziś przyszła kolej na rakietę. Wygląda imponująco, jakby przedzierała się przez kartkę papieru. Zresztą zróbcie sami a przekonanie się na własne oczy.

Potrzebne będą:

  • papier kolorowy,
  • blok techniczny kolorowy (opcjonalnie może być zwykły, radzę wówczas podkleić zwykłą kartkę, aby całość była dość sztywna),
  • klej, nożyczki,

Użyłyśmy kartki formatu A4, ale można użyć mniejszej. Nasza jest koloru fioletowego, (czego na zdjęciu niestety nie widać). Najpierw narysowałam koło (od ręki), potem zrobiłam dziurkę na środku i zaczynamy przedzierać w taki sposób, aby powstało koło. Kolejny krok to podklejenie od spodu kawałka czarnego papieru po to, aby po przedarciu mieć ciemne gwieździste niebo. Kiedy mamy już tak przygotowana podstawę, to robimy rakietę. Możecie wykonać ją w dowolny sposób. Dla większej wyrazistości wszystkie elementy obrysowałam czarną kredką. Na koniec przyklejamy nasze dzieło, a całość dekorujemy gwiazdkami.