Menu Zamknij

Robaczki

Kolejna zabawa z wykorzystaniem masy solnej. Tym razem proponujemy Wam wykonanie fajnych robaczków. Robi się je naprawdę szybko, a przyjemność wykonania jak zwykle ogromna zwłaszcza, że miałyśmy nie lada pomocnika. Odwiedziła nas Marika, kuzynka Lili. Wszystkie świetnie się bawiłyśmy.

Przygotujcie:

Po uformowaniu masy, przygotujcie sobie kilka małych kulek. Każdą z nich, aby nadać odpowiedni kształt, należy uformować na łyżce. W międzyczasie przygotujcie sobie nogi naszych robaczków z patyczków do uszu. Aby miały odpowiedni rozmiar przetnijcie na pół (chyba, że robicie wielkie robale). Patyczki proponuję wkładać, kiedy masa znajduje się na łyżce. Mniejsze prawdopodobieństwo, że nam się coś zdeformuje. Tak przygotowanego robaczka przekładamy od razu na blaszce, którą włożymy do piekarnika.

Jeśli robaczki już są gotowe i ostudzone, możemy przystąpić do najprzyjemniejszej części, mianowicie do malowania. Zróbcie  robaczki kolorowe, biedronki lub co tam zachcecie. Lilka bardzo ładnie pomalowała jednego na kolor żółty, a drugiego pomalowała samodzielnie.