Menu Zamknij

Las z liści

Ta zabawa zawiera wszystko to, co dzieci lubią najbardziej. Malowanie, odbijanie pieczątek na kartce, klejenie. Kolejny obraz w naszej kolekcji prezentuje się bardzo ciekawie i jest prosty w wykonaniu.

Aby stworzyć obrazek potrzebujemy:

  • liście (opcjonalnie liście kapusty),
  • farby,
  • papier kolorowy,
  • klej, nożyczki.

Celowo wspomniałam, że można użyć liści kapusty. Efekt jest nawet lepszy. Drzewa wychodzą wyraźniejsze i na pewno łatwiej przylegają do kartki niż zeschnięte już listki. My akurat jednego dnia kapusty nie miałyśmy w lodówce, a listki czekały sobie w torebce po ostatnim zbieraniu. Jednak z ciekawości postanowiłam wykonać ten sam obraz kilka dni później.

Jeśli już decyzja zapadła czego używamy, pora na wybór tła. Można zrobić otoczenie w zieleni i błękicie lub noc (wówczas najlepiej użyć czarnego papieru i granatowego).

Czas zatem zabrać się do pracy. Część najprzyjemniejsza. Malujemy listki. Można użyć jednego koloru lub łączyć barwy. Wówczas obrazek będzie bardziej różnorodny i ciekawszy.

I tu można wybrać jeden ze sposobów. Pomalowane listki można odbijać bezpośrednio na kartce kolorowej lub na osobnej po to, aby później listki powycinać i poprzyklejać na właściwą kartkę. My pracując na listkach użyłyśmy obu metod. Na spód odcisnęłyśmy listki, a później przykleiłyśmy wycięte.

Przy pracy z kapustą wszystkie były odciskane na „roboczych” kartkach, a później przyklejane.