Menu Zamknij

Ciuchcia

Brakowało nam ciuchci. Najlepiej takiej, która przewiozłaby ulubione ludziki Lilki. Zatem do roboty. Miałyśmy pudełka po herbacie, miałyśmy puszkę po groszku i miałyśmy też chęci do pracy.

Do zrobienia ślicznej ciuchci potrzebne będą:

  • pudełka po herbacie,
  • puszka po konserwach,
  • opakowanie po delicjach lub innych ciasteczkach,
  • farby, bibuła i (lub) papier kolorowy.

W zależności od tego jakie duże macie pudełka użyjcie całych, albo przetnijcie na pół. My właśnie tak zrobiłyśmy. Spód pomalowałyśmy na czarno a puszkę obkleiłyśmy kolorowym papierem. Dwa pozostałe pudełka również zostały przez nas pomalowane a następnie dokleiłyśmy poszczególne elementy.  Całość można posklejać taśmą klejącą, a dopiero później ozdabiać. Tak z pewnością będzie stabilniej. W pierwszym wagoniku jest również komin. Wykonałam go z nakrętki. Koła naszej ciuchci są zrobione z tektury oraz pomalowałam kredką. Ładnie się trzymają, ponieważ użyłam kleju do kartonu. Opakowanie po ciasteczkach posłużyło nam za drugi wagonik. Właśnie tam będziemy przewozić nasze ludziki lub cokolwiek innego.

Nasza ciuchcia miała takie powodzenie, że dwa dni później dorobiłam jeszcze jeden wagonik i doczepiłam sznureczek. Zdarzało się, że ciuchcia uparcie się przewracała. Ale i na to znalazłam sposób. Od spodu (pod warunkiem, że mamy przecięte pudełka) przykleiłam plastelinę. Troszkę większy ciężar i już jest stabilniej.